top of page
Szukaj

Wnętrza Hazel muszą być komfortowe także latem. Zobacz jakie rozwiązania klimatyzacji proponujemy.

Zaktualizowano: 5 sie 2023

Wraz z nadejściem gorących dni, coraz więcej osób szuka skutecznych rozwiązań, które zapewnią im przyjemny i komfortowy klimat we wnętrzach mieszkalnych. Klimatyzacja jest jednym z najpopularniejszych sposobów na utrzymanie optymalnej temperatury w domu lub mieszkaniu, zapewniając świeże powietrze i uczucie orzeźwienia nawet podczas najgorętszych dni. W tym poście przedstawiamy kilka polecanych systemów klimatyzacji, które warto rozważyć.


Klimatyzatory typu split:


To najpopularniejsze rozwiązanie stosowane zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Składa się z dwóch jednostek: jednej zainstalowanej na zewnątrz budynku, która odpowiada za chłodzenie powietrza, oraz drugiej zamontowanej wewnątrz, która rozprowadza chłodne powietrze. Klimatyzatory typu split są energooszczędne, ciche i skuteczne w utrzymaniu stałej temperatury. Brzydkie, białe klimatyzatory to już przeszłość. Na rynku pojawiły się nowe wzory, również w pięknych odcieniach Hazel.

Klimatyzacja systemowa:


Ten rodzaj klimatyzacji polecamy głównie dla osób, które budują nowy dom lub przeprowadzają remont. Klimatyzacja systemowa to zintegrowany system, który pozwala na centralne chłodzenie całego budynku. Jest bardziej kosztowna w zakupie i instalacji, ale zapewnia równomierne chłodzenie we wszystkich pomieszczeniach oraz większą kontrolę nad klimatem w całym domu.


Klimatyzacja systemowa nie jest tym samym co klimatyzacja kanałowa, chociaż są to dwa różne rodzaje centralnych systemów klimatyzacji stosowanych w budynkach.

Klimatyzacja systemowa (znana również jako klimatyzacja centralna) odnosi się do zintegrowanego systemu klimatyzacji, który jest w stanie chłodzić cały budynek.


Składa się z jednostki zewnętrznej, która odpowiada za chłodzenie powietrza, oraz jednostki wewnętrznej, która rozprowadza chłodne powietrze do różnych pomieszczeń za pomocą kanałów wentylacyjnych. Klimatyzacja systemowa może być wykorzystywana do chłodzenia większych budynków mieszkalnych lub komercyjnych, zapewniając równomierne chłodzenie we wszystkich pomieszczeniach.Natomiast klimatyzacja kanałowa (znana również jako klimatyzacja kanałowa ukryta) odnosi się do systemu, w którym kanały wentylacyjne są ukryte w sufitach, podłogach lub ścianach budynku. Powietrze jest chłodzone w jednostce zewnętrznej, a następnie przepływa przez te ukryte kanały i jest rozprowadzane do różnych pomieszczeń za pomocą dysz wentylacyjnych.


Klimatyzacja kanałowa jest popularna w nowych budynkach, ponieważ umożliwia równomierne chłodzenie bez konieczności instalowania widocznych jednostek wewnętrznych.


W obu przypadkach klimatyzacja systemowa i klimatyzacja kanałowa mają na celu chłodzenie całego budynku, ale różnią się sposobem rozprowadzania powietrza. Wybór między tymi dwoma systemami zależy od preferencji, budżetu, układu budynku i innych czynników.Przy wyborze klimatyzacji do wnętrz mieszkalnych należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Wielkość pomieszczeń, izolacja budynku, lokalizacja oraz preferencje użytkowników to tylko niektóre z nich. Warto także zwrócić uwagę na energooszczędność urządzeń, skuteczność filtrowania powietrza oraz funkcje dodatkowe, takie jak tryb nocny, funkcja osuszania powietrza czy pilot zdalnego sterowania.


W przypadku instalacji klimatyzacji zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą w tym zakresie, który pomoże dobrać odpowiednie urządzenia i przeprowadzi ich fachowy montaż. Będąc naszym klientem, otrzymasz kontakt zarówno do ekip wykonawczych, stolarzy, jak i specjalistów od klimatyzacji, aby dobrali odpowiednie urządzenia do Twojego wnętrza w Stylu Hazel.

26 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page