top of page
Szukaj

Wygodę w kuchni trzeba zaprojektować. Zobacz nasze triki na wygodne i szybkie gotowanie.

W dzisiejszym, zabieganym świecie, kuchnia staje się sercem domu, a jej odpowiednie zaprojektowanie może znacząco wpłynąć na wygodę i efektywność gotowania. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które sprawią, że codzienne gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.


Zacznijmy od trójkąta roboczego. Koncepcja trójkąta roboczego to kluczowy element projektowania kuchni, który zakłada, że trzy główne obszary robocze — zlewozmywak, kuchenka i lodówka — powinny być ustawione w taki sposób, aby tworzyły trójkąt. Optymalne rozmieszczenie tych stref ułatwia przemieszczanie się po kuchni i zwiększa efektywność gotowania. Projektując, dbamy o to, by obszary te były w niedalekiej odległości od siebie, by uniknąć męczenia się podczas gotowania.


Kolejną ważną rzeczą wpływającą bezpośrednio na wygodę gotowania i zdrowie jest odpowiednia wysokość blatu. Dla większości osób optymalna wysokość to około 90 cm, ale warto dostosować ją do indywidualnych potrzeb, uwzględniając wzrost użytkowników. Odpowiednia wysokość pozwala uniknąć bólu pleców i zmęczenia podczas długotrwałego gotowania.


Ważnym aspektem jest również odpowiednie oświetlenie. Kuchnia powinna być dobrze oświetlona 300-500 lumenów na m2 (jeśli będziemy kiedyś mieć tę przyjemność, by zrobić projekt dla Ciebie, dobierzemy nie tylko oprawy, ale i moc jasności oświetlenia do Twojego wnętrza, by gotowanie było dla Ciebie komfortowe).Jeśli chodzi o barwę światła, tu można wybrać albo barwę ciepłą 2700-3000K, albo naturalną 3500-4000K w zależności od preferencji i tego, jaki cel chcemy osiągnąć, czy odprężający czas spędzony na gotowaniu, czy realistyczne barwy potraw?


Nowoczesne kuchnie często wykorzystują innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy Sevro Drive. Te elektroniczne mechanizmy pozwalają na ciche domykanie szuflad i drzwi, co eliminuje niepotrzebny hałas i sprawia, że korzystanie z kuchni staje się jeszcze bardziej komfortowe.


W celu optymalnego wykorzystania przestrzeni w kuchni, warto zainwestować w systemy organizacji szafek. Magic Corner, Nerka, Cargo czy szuflada w szufladzie to tylko kilka przykładów. Te inteligentne rozwiązania pozwalają na efektywne przechowywanie i łatwy dostęp do naczyń, garnków i przyborów kuchennych.


Jeśli cenisz sobie porządek w kuchni, zainteresuj się systemami wkładów do szuflad. Ciekawe propozycje znajdziesz tu.


Jeśli będziesz naszym klientem, nie musisz się martwić o dokładny projekt kuchni. Nie tylko tworzymy układ funkcjonalny, projekt wizualny czy oświetlenia, ale także projektujemy przeznaczenia danej szafki, czy proponujemy rozwiązania organizacji.

W rezultacie dobrze zaprojektowana kuchnia nie tylko ułatwia codzienne gotowanie, ale także tworzy przyjemne i funkcjonalne miejsce, gdzie spędzamy czas razem, tworząc wspomnienia przy pysznych posiłkach. Inwestycja w dobrze zaprojektowaną przestrzeń przyniesie długotrwałe korzyści, sprawiając, że kuchnia stanie się ulubionym miejscem w domu.

79 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page