top of page
Szukaj

Jak kolory Hazel wpływają na samopoczucie naszych klientów?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i emocje. Styl Hazel powstał właśnie z potrzeb ludzi, by uczuć się dobrze w swoich wnętrzach, nie tylko, by zachwycały one pięknem.


Sam początek dla marki Hazel Architects dali właśnie niezadowoleni ludzie, którzy podczas konsultacji prosili mnie o to, bym naprawiła ich (już wykończone przez siebie lub innego architekta) wnętrza, ponieważ po jakimś czasie czuli się w tych wnętrzach źle.Co było nie tak z tymi wnętrzami, skoro były już przez kogoś zaprojektowane i były piękne? Otóż były smutne, przytłaczające, ciemne, zbyt jaskrawe... to wszystko wpływało na to, że choć śliczne dla oka, nie nadawały się do mieszkania jako dom, od którego oczekujemy przede wszystkim czucia się w nim dobrze i wypoczynku.


Naprawienie już zaaranżowanego w danej kolorystyce wnętrza, nie jest łatwe, dlatego postanowiłam stworzyć markę, która pomoże nie popełnić chyba jednego z najgorszych, bo najdroższego błędu podczas wykańczania wnętrza, a mianowicie urządzenia go w niesprzyjającej do codziennego mieszkania kolorystyce i stylu.Styl Hazel skupia się nie tylko na tym, by wnętrze było piękne i zachwycające, ale co najważniejsze, by jego mieszkańcy dobrze się w nim czuli w dłuższym okresie. Zależy nam na tym, by atmosfera w domu naszych klientów wyzwalała w nich radość, spokój, odprężenie, komfort, poczucie bliskości z naturą, czyli to wszystko, czego każdy z nasz świadomie lub nie, poszukuje w swoim domu, by poczuć się w nim naprawdę dobrze.


Dobrze, ale wróćmy do najważniejszego, czyli kolorystyki Hazel. Nie bez powodu operujemy kolorami natury: bielami, beżami, drewnem, szarością skał, czy ciepłem piasków. Chętnie sięgamy również po zieleń. Kolor ma duży wpływ na odbiór danego wnętrza, ale trzeba pamiętać o tym, że równie ważne są proporcje między nimi i harmonia wnętrza, a tym już zajmują się profesjonaliści, czyli my.


Tak jak mistrz malarz tworzy piękny obraz z palety kolorów, stosując odpowiednią kompozycję, kolor, fakturę i proporcje, tak my projektujemy niepowtarzalne kadry naszych wnętrz.


Niemniej warto, byś był świadomy/świadoma, jak kolory Hazel będą oddziaływać na Ciebie.


Brąz: Brąz jest kolorem kojarzącym się z ciepłem, stabilnością i bezpieczeństwem. Przywołuje w nas uczucie ziemi, natury i spokoju. Wprowadzenie brązu do Twojego wnętrza będzie dodawać przytulności i równowagi. Jest doskonałym wyborem do salonu, sypialni lub przestrzeni relaksacyjnej, gdzie chcemy stworzyć atmosferę ukojenia i odpoczynku.


Beż: Beż to kolor neutralny, który kojarzy się z delikatnością, spokojem i równowagą. Jest subtelny i łagodny dla oczu, co sprawia, że wnętrza utrzymane w beżowych tonacjach są relaksujące i harmonijne. Beż świetnie komponuje się z innymi kolorami, dlatego może być wykorzystywany jako baza do eksperymentowania z różnymi dodatkami w pomieszczeniach, takimi jak poduszki, zasłony czy dywany.


Biel: Biel symbolizuje czystość, świeżość i harmonię. Jest to kolor, który odbija światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się większe i jaśniejsze. Biała przestrzeń ma działanie uspokajające i sprzyja koncentracji. Wnętrza utrzymane w bieli są idealne dla osób, które chcą doznać relaksu i odprężenia.Zieleń: Zieleń to kolor natury, który kojarzy się z życiem, świeżością i harmonią. Jest jednym z najbardziej relaksujących kolorów dla oczu, ponieważ jest łatwo przyswajalny przez nasz wzrok. Zieleń działa kojąco i uspokajająco, równocześnie dodając energii i ożywiając przestrzeń. Wprowadzenie roślinności do wnętrza za pomocą roślin doniczkowych lub tapet w zielone wzory może mieć korzystny wpływ na samopoczucie i zdrowie.


Szarość: Szarość to kolor neutralny, który może tworzyć różne nastroje w zależności od odcienia. Jasne odcienie szarością mają działanie uspokajające i relaksujące, podczas gdy ciemne odcienie szarości mogą dodawać elegancji i tajemniczości. Szarość jest doskonałym tłem dla innych kolorów, co pozwala na łatwe łączenie jej z innymi elementami wystroju wnętrza. Stosujemy szarość, ale w odpowiednich proporcjach, bo za dużo, lub źle dobrana szarość będzie bardziej wzbudzać depresję i smutek, niż uspokojenie.


Skoro już jesteśmy przy kolorach, poruszmy temat kolorów, które nie powinny być stosowane we wnętrzu mieszkalnym, szczególnie w dużych ilościach.


Oto przykładowe kolory, które mogą mieć na Ciebie zły wpływ:


Czerń: Czerń kojarzy się z tajemniczością, smutkiem i ciemnymi emocjami. Jeśli jest nadużywana, może wywoływać uczucie przytłoczenia i depresji. Dlatego zaleca się stosowanie czerń z umiarem i równoważenie jej innymi kolorami.


Czerwień intensywna: Intensywna czerwień może pobudzać agresywne i niepokojące emocje. Może zwiększać poziom stresu i podnosić ciśnienie krwi. W przypadku wnętrz domowych lepiej jest używać czerwieni w bardziej stonowanych odcieniach, które będą działać pobudzająco, ale nie przytłaczająco.


Pomarańcz: Pomarańcz jest kolorem energicznym i pobudzającym, ale może być również przytłaczający, szczególnie w zbyt intensywnych odcieniach. Długotrwałe wystawienie na intensywną pomarańczową przestrzeń może wywoływać niepokój i nerwowość.


Mam nadzieję, że ten post pozwoli Ci zrozumieć wpływ koloru, którym się otaczasz na Twoje samopoczucie w danym miejscu i jeśli jesteś na etapie wyboru studia projektowego, dokonać właściwego wyboru, co do wykonawcy Twojej przestrzeni i zarazem kreatora (mam nadzieję świadomego) Twoich uczuć we wnętrzu.

44 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page