top of page
Szukaj

Podsumowanie projektu Sophisticated Bayleys.

Zaktualizowano: 16 sty

Prace wykończeniowe w apartamencie Sophisticated Bayleys są obecnie w pełnym toku, co oznacza, że nadszedł czas na podsumowanie tego wyjątkowego projektu.

Główne Założenia Projektowe:


Głównym celem projektu było stworzenie minimalistycznej, a jednocześnie przytulnej przestrzeni dla miejskiego apartamentu. Nasi klienci marzyli o harmonii i elegancji, czymś, co sprawi, że każdy krok w tym wnętrzu będzie przyjemnością.

Ważnym elementem wnętrza miała być kuchnia, która równocześnie stanowi mini studio - tło dla wyśmienitych kulinarnych arcydzieł naszych klientów (trzymamy kciuki za rozwój kulinarnego kanału;)).

Oczekiwania Klientów:


Nasi klienci zainwestowali w marzenie o wyjątkowym wnętrzu, łączącym nowoczesność z subtelną ciepłością. Zależało im na funkcjonalności, nie tracąc przy tym estetyki. Mimo że apartament ma dużą powierzchnię, układ pomieszczeń od dewelopera był dla nas małym wyzwaniem, szczególnie jeśli chodzi o aranżację holu, kuchni i łazienek.


Wyzwania Projektowe:


Wyzwaniem było również osiągnięcie minimalistycznego efektu, zachowując przy tym przytulność, bez użycia dużej liczby okładzin ściennych. Każdy detal musiał być przemyślany, by stworzyć spójną całość, odpowiadającą oczekiwaniom klientów.


Styl minimalistyczny jest dość trudny w projektowaniu, ponieważ zawiera mniej detali, a każdy z nich ma znaczenie, tworząc kompozycję. Odpowiednie dobranie wyposażenia, oświetlenia, aranżacja ścian, tworzenie atrakcyjnej kompozycji z elementów wyposażenia i dobór barw to praca projektowa, która wymaga od architekta nie tylko kreatywnego myślenia, ale i poruszania się w budżecie klienta oraz uwzględniania jego oczekiwań i aspektów technicznych.Wyposażyć wnętrze jest stosunkowo łatwo, stworzyć piękne, harmonijne wnętrze, wzbudzające odpowiednie emocje, to jednak w budżecie klienta i pod jego oczekiwania i aspekty techniczne jest trudnym zadaniem. Praca projektowa to zawsze nowa podróż, która zaczyna się od nowa z każdym nowym projektem. Jest nam niezmiernie miło towarzyszyć naszym klientom w tej niesamowitej podróży.IIe kosztowało wyposażenie i wykończenie?


Wartość całego wyposażenia projektu, obejmującego meble, oświetlenie, dekoracje, armaturę, baterie, materiały podłogowe i ścienne, wyniosła około 250 tys. zł na powierzchni około 109 m2. Klienci otrzymali listę wyposażenia i mieli możliwość zakupu wskazanych rzeczy online lub w sklepach stacjonarnych ze swojej okolicy.


Przed rozpoczęciem projektu, budżet był omówiony z klientem, więc wybieraliśmy rzeczy tak, aby zrealizować oczekiwania klienta nie tylko pod względem funkcji i preferencji estetycznych, ale również finansowych.


Najlepsze w projektowaniu wnętrz z Hazel jest to, że nasi klienci widzą na wizualizacjach swoje przyszłe wnętrze. Dbamy o to, by mogli zakupić te piękne przedmioty widoczne na wizualizacji we wskazanym sklepie. Na modele nakładamy tekstury od producentów, aby klient miał lepszą wizję swojego przyszłego wnętrza.


Nie jest to niestety standard w projektowaniu, ponieważ wiele biur projektowych robi wizualizacje bardzo ogólne, gdzie większość rzeczy z wizualizacji różni się od tego, co jest w liście zakupów. W naszym przypadku możemy się pochwalić, że w projekcie Sophisticated Bayleys jedynymi różnicami między wizualizacją a listą wyposażenia były: podobne sofy, donice, misy wc i kwiaty. To świetny wynik.


To wspaniałe, że nasi klienci mogą kupić wszystkie te cudowne rzeczy z wizualizacji i wykończyć swoje wnętrze zgodnie z naszym projektem.


Umów się także Ty z nami na konsultację, a zobaczysz sam, jak dokładnym odzwierciedleniem naszych list zakupów są wizualizacje. Chętnie pokażemy Ci, jak dokładne są nasze rysunki dla wykonawców. Im bardziej dokładny rysunek i przemyślenie projektu, tym łatwiejsza praca wykonawcy i mniej błędów na budowie.


Co do wycen wykonawców, ceny prac ekipy, stolarzy i szklarzy mogą się różnić diametralnie. Nie łączymy ich z budżetem na samo wyposażenie i materiały. To, ile wydasz na przykład na stolarkę czy pracę ekipy, zależy od:


  1. tego, kogo wybierzesz na wykonawcę,

  2. od Twoich oczekiwań, czyli tego, ile mebli, okładzin ściennych chcesz, byśmy zaprojektowali i od tego, jak prosty lub skomplikowany ma być projekt.


Wszystkich zainteresowanych podwykonawców klientom pozostawiamy do wyboru, jednak zawsze polecamy swoich sprawdzonych fachowców oraz oferujemy kontakt w czasie prac wykonawczych w ramach gwarancji do projektu.


Do projektu nasi klienci otrzymali również propozycje kluczowych dekoracji i zapachów, które tworzą atmosferę prawdziwego domu w unikalnym stylu Hazel.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z projektu, zapraszamy na naszą stronę, do zakładki "Wybrane Prace".

Podsumowanie:


Sophisticated Bayleys to nie tylko projekt wnętrza, to historia stworzona razem z naszymi klientami. Inwestycja w jakość wyposażenia i solidne wykonanie prac wykończeniowych z pewnością zapewni naszym klientom wyjątkową przestrzeń na lata.


Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i bloga, gdzie na bieżąco aktualizujemy nasze poczynania. Jeśli marzysz o zamieszkaniu w eleganckiej, ale jednocześnie przytulnej przestrzeni, chcesz nareszcie poczuć pozytywne emocje komfortu i podrężenia we własnym wnętrzu, a ponad to:


  • zobaczyć swoje wnętrze nim wydasz pierwszą złotówkę na wyposażenie na super realistycznych wizualizacjach,

  • otrzymać do projektu gotową listę wyposażenia, by wszystkie te piękne rzeczy kupić, a także...

  • otrzymać od architekta wsparcie po zakończonym projekcie,

zapytaj nas o ofertę na aranżację Twojego wnętrza. Pomagamy spełnić marzenia ludzi o zamieszkiwaniu w cudownej, ponadczasowej przestrzeni, biorąc pod uwagę ich oczekiwania i budżet na wyposażenie. Do osłyszenia i mamy nadzieję, że kolejne podsumowanie projektu będzie o Twoim apartamencie ;)
152 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page