top of page
Szukaj

Jakie rośliny do wnętrza poleca Hazel?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o przekształceniu swojego wnętrza w spokojną oazę zieleni? Duże rośliny doniczkowe są idealnym wyborem, jeśli chcesz dodać nie tylko piękno, ale również zdrowe powietrze do swojego mieszkania. Oto lista niezawodnych naturalnych roślin, które poleca Hazel i świetnie rosną w warunkach domowych oraz kilka wskazówek, jak o nie zadbać.


Monstera (Monstera deliciosa): Ta kultowa roślina, znana również jako "roślina dziurawa", zachwyca charakterystycznymi, wyciętymi liśćmi. Monstera świetnie rośnie w umiarkowanym świetle, unikaj jednak bezpośredniego nasłonecznienia. Regularne podlewanie, utrzymanie wilgotności i odżywianie raz w miesiącu specjalnym nawozem do roślin tropikalnych przyczynią się do jej zdrowego wzrostu.


Dracena (Dracaena spp.): Draceny to eleganckie rośliny z długimi, smukłymi liśćmi. Są wyjątkowo odporne i świetnie się sprawdzają w warunkach mieszkania. Umieszczając je w miejscach o jasnym, ale rozproszonym świetle oraz regularnie podlewając, zachowasz ich piękny wygląd.Fikus (Ficus elastica): Fikusy są popularnym wyborem ze względu na ich dużą, lśniącą liśćmi. Wymagają umiarkowanego podlewania i unikania gwałtownych zmian temperatur. Poza tym, to rośliny łatwe w pielęgnacji.

Pachira (Pachira aquatica): Pachira, zwana również drzewem pieniędzy, to roślina o charakterystycznych kłębach liści i grubszych pniach. Wymaga jasnego, rozproszonego światła i regularnego podlewania. Zadbaj o to, aby gleba nie była zbyt mokra.Szeflera (Schefflera spp.): Szeflery mają dłonie podobne liście i są doskonałym wyborem dla osób z ograniczonym doświadczeniem w pielęgnacji roślin. Wymagają jasnego, ale nie bezpośredniego światła i regularnego podlewania.


A teraz kilka ogólnych wskazówek, jak dbać o swoje duże rośliny doniczkowe:


Odpowiednie podlewanie: Upewnij się, że podlewasz rośliny regularnie, ale nie pozwalaj, aby korzenie moczyły się w nadmiarze wody. Lepiej jest podlewać obficie, ale rzadziej, niż często i niewiele.


Odpowiednie oświetlenie: Zwracaj uwagę na wymagania świetlne swoich roślin. Niektóre potrzebują jasnego światła, podczas gdy inne lepiej radzą sobie w półcieniu. Unikaj bezpośredniego nasłonecznienia, które może uszkodzić liście.


Wilgotność powietrza: Niektóre rośliny tropikalne potrzebują wyższej wilgotności powietrza. Możesz zwiększyć wilgotność poprzez częste zraszanie liści lub umieszczenie miski z wodą obok rośliny.


Regularne nawożenie: W okresie wzrostu, rośliny będą potrzebować dodatkowego odżywiania. Stosuj nawóz zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, zazwyczaj raz w miesiącu w okresie wiosenno-letnim.


Monitorowanie zdrowia rośliny: Regularnie sprawdzaj liście pod kątem szkodników, plam czy innych problemów zdrowotnych. Wczesna interwencja pomoże utrzymać rośliny w dobrej kondycji.Jeśli kochasz zieleń, ale marzysz o bardziej nietypowych roślinach a la drzewka warto rozważyć zakup sztucznej rośliny, która nie wymaga pielęgnacji i zachwyca zawsze swoim okazałym wyglądem. Tutaj wybór jest naprawdę spory:

od pięknie prezentujących się drzewek oliwnych, po niebieskie eukaliptusy, czy czerwone klony.

Jeśli zależy Ci na naturalnym drzewku najlepszym wyborem będą drzewka laurowe, mirt lub fikus wierzbolistny i oliwka europejska.
Pamiętaj, by przed zakupem zawsze zapoznać się z informacjami dotyczącymi pielęgnacji, by być świadomym tego, jakie warunki stworzyć dla rośliny i jak o nią dbać, by zachwycała swoim wyglądem na długie lata.


49 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page