top of page
Szukaj

Podsumowanie projektu Chic of Taupe

Zaktualizowano: 16 sty

Prace wykończeniowe w apartamencie są już w pełnym toku, więc teraz przyszedł czas na podsumowanie tego niesamowitego projektu.


Jakie były główne założenia projektu? Jakie były oczekiwania klientów? Jakie wyzwania postawiło przed nami to zadanie? Ile wyniosło wyposażenie projektu? Na ile wykonawcy wycenili prace? O tym wszystkim dowiecie się, czytając ten post.Jakie były założenia projektowe?


Głównym założeniem projektu było stworzenie odprężającego apartamentu utrzymanego w chłodniejszych odcieniach taupe i drewna. Nasi klienci marzyli o inspirujących, minimalistycznych, a jednocześnie ciepłych przestrzeniach.


Po uzyskaniu od klientów opisu ich inspiracji, przystąpiliśmy do tworzenia ankiety projektowej, aby zebrać wszystkie wytyczne.


Posiadając gotowe wytyczne, przystąpiliśmy do projektowania. Pierwszym krokiem było rozplanowanie funkcji. Rysunek rzutu funkcji apartamentu, jak wiele innych od dewelopera, zawierał meble o niewielkich wymiarach, co sprawiło, że po dodaniu rzeczywistych wymiarów mebli, przestrzeń stała się dość ciasna.Marzeniem naszych przemiłych klientów (serdecznie pozdrawiamy!) było dodanie eleganckiej wyspy zamiast półwyspu. Zaproponowaliśmy więc długą, 180-centymetrową wyspę, odsuniętą od ściany na maksymalną odległość. Wykańczanie wnętrza to sztuka kompromisu, więc musieliśmy zrezygnować ze stołu na korzyść wyspy, projektując zarazem wygodny blat do spożywania posiłków.Nad wyspą zaproponowaliśmy efektowną lampę neonową, którą można ułożyć w dowolny wzór, nadając apartamentowi oryginalny charakter. Nietuzinkowe wnętrza z charakterem są nie tylko estetyczne, ale również podnoszą wartość nieruchomości.


W kuchni, zgodnie z marzeniem klientki, zdecydowaliśmy się na spójność podłogi i wyspy. To designerskie rozwiązanie było możliwe dzięki nowej kolekcji spieków polskiej marki płytek, co było dla nas idealnym rozwiązaniem.


Projektowanie wnętrz minimalistycznych jest wyjątkowo trudne, ponieważ każdy detal ma ogromne znaczenie. Proporcje, materiały, harmonia - to kluczowe elementy minimalistycznego projektu.


Aby optycznie powiększyć salon, dodaliśmy brązowe lustro i zwykłe lustro za sofą, które poszerzyły optycznie wejście do salonu. Lustro przechodzi do holu, gdzie skrywa szafkę na buty z systemem cargo, umożliwiając nie tylko dodatkową przestrzeń do przechowywania, ale także powiększając przestrzeń.
W łazience zastosowaliśmy podobny trik z brązowym lustrem, a nad umywalką ukryliśmy szafkę z punktem ładowania szczoteczek. To rozwiązanie pozwoliło na optyczne powiększenie przestrzeni, jednocześnie dodając funkcjonalność.


W sypialni zalecaliśmy łóżko przypominające wielką poduszkę, ozdobione okładziną ścienną z podświetlanym kamieniem. Podświetlone rośliny stanowią interesujący akcent.

IIe kosztowało wyposażenie i wykończenie?


Wartość całego wyposażenia projektu, jakie widzisz na wizualizacjach obejmującego meble, oświetlenie, dekoracje, armaturę, baterie, materiały podłogowe i ścienne, wyniosła około 100 tys. zł. Klienci otrzymali listę wyposażenia i mieli możliwość zakupu wskazanych rzeczy online lub w sklepach stacjonarnych.


Przed rozpoczęciem projektu, budżet był omówiony z klientem, więc wybieraliśmy rzeczy tak, by zrealizować oczekiwania klienta nie tylko pod względem funkcji, preferencji estetycznych, ale i finansowych.


Najlepsze w projektowaniu wnętrz z Hazel jest to, że nasi klienci widzą na wizualizacjach swoje przyszłe wnętrze, bo dbamy o to, by mogli zakupić te piękne przedmioty widoczne na wizualizacji we wskazanym sklepie. Na modele nakładamy tekstury od producentów, by klient miał wizję swojego przyszłego wnętrza.


Nie jest to niestety standard w projektowaniu, bo dużo biur projektowych robi wizualizacje bardzo poglądowe, z których większość rzeczy z wizualizacji jest inna, niż w liście zakupów, więc tutaj możemy zabłysnąć.


Np. w projekcie Chic of Taupe, który to właśnie oglądasz, jedynymi podobnymi rzeczami między wizualizacją, a listą wyposażenia były: podobna donica, prysznic i obraz. To wspaniałe, że nasi klienci mogą kupić, te wszystkie cudowne rzeczy z wizualizacji i wykończyć swoje wnętrze według projektu.


Umów się z nami na konsultację, a zobaczysz sam, jak dokładnym odzwierciedleniem naszych list zakupów są wizualizacje. Do tego chętnie pokarzemy Ci, jak dokładne są nasze rysunki dla wykonawców. Im bardziej dokładny rysunek i przemyślenie projektu, tym łatwiejsza praca wykonawcy i mniej błędów na budowie.A jakie były wyceny wykonawców? Jeśli chodzi o ceny prac ekipy, stolarzy i szklarzy, wyceny potrafią się różnić diametralnie, więc my nie łączymy ich z budżetem na samo wyposażenie i materiały. To ile wydasz na przykład Ty na stolarkę czy pracę ekipy zależy od:


1) tego kogo wybierzesz na wykonawcę,

2) od Twoich oczekiwań, czyli tego ile mebli, okładzin ściennych chcesz byśmy zaprojektowali i od tego, jak prosty lub skomplikowany ma być projekt.


O oczekiwaniach wpływających na cenę wykończenia wnętrza w tym: ilości zabudowy, użycia okładzin, spieków, stopnia skomplikowania projektu będziemy rozmawiać z Tobą na etapie tworzenia wytycznych do projektu.
Wszystkich zainteresowanych podwykonawców pozostawiamy klientom do wyboru, jednak zawsze polecamy naszych sprawdzonych fachowców oraz oferujemy stały kontakt w czasie prac wykonawczych w ramach gwarancji do projektu.


Jeśli chcesz zobaczyć więcej ujęć z projektu zapraszamy na naszą stronę, zakładkę wybrane prace.


Prace nad wnętrzem trwają już w najlepsze. W poniższej mini galerii możesz zobaczyć postęp prac ekipy wykończeniowej. W miarę upływu czasu będziemy aktualizować wpis.


1322 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page